BOHUSLAV (BOR)
31:463:1
KNICKÝ (PECHAČ)

AHC Devils Domažlice po roce vyhráli základní část DNHL

O vítězi se rozhodovalo až v dohrávce 17. kola v samotném závěru soutěže. Po odehrání posledního kola bylo rozhodnuto o čtvrtfinálových dvojicích, ale na čele tabulky byly se stejným počtem bodů dva celky. AHC Devils a Old Boys. Lépe na tom byli na skóre Old Boys, kteří v posledním kole rozstříleli Panthery a s lepším skórem přeskočili Devils. Rozhodnout tedy musela již zmíněná dohrávka.
Ďáblům by na vítězství nestačila remíza, a proto byla taktika jednoduchá . Ze zajištěné obrany trpělivě podnikat útoky, a co nevyjde (nebo spíš projde), vyřeší letos opět ve skvělé formě chytající gólman Hrdlička.
Na první gól se čekalo do 25. minuty, když na jejím začátku poslal Old Boys do vedení Miller. Tento stav ale nevydržel dlouho, a Tauer ještě v závěru téže minuty vyrovnal na 1:1 a tento stav vydržel do koce druhé třetiny.
Přestávka a úprava ledu lépe prospěla Devils a hned v úvodní minutě šli do vedení po gólu Bohuslava. Uběhla pouhá minuta a nejlepší střelec Devils - Knický (18 gólů) - potvrdil vítězství 3:1 a zisk letošního Prezidentského poháru.
Devils a Old Boys tak postupují přímo do semifinále a o jejich soupeřích se rozhodne ze čtvrtfinálových dvojic HC SKP Domažlice - HC HP Sršni Domažlice a HC Trhanov - HC Kanice.