HANA (DUBSKÝ)
.
Komentář?? (až najdu vhodná slova)
AKTUALIZOVÁNO 31.3.2014 - 31.3.2014 - -- 23:35

První semifinálový zápas se nesl ve vysokém herním nasazení se šancemi na obou stranách. Od začátku byla hra vyrovnaná a na první gól se čekalo do dvacáté třetí minuty. To když využili HC HP Sršni (dále jen Sršni) přesilovku. Holomoj vypálil kousek od modré a jeho střelu šikovně tečoval Cingroš. Puk tak přeskočil opět výborně chytajícího Hrdličku.
Devils byli vylučovaní a museli se častěji bránit. V dnešním utkání 7x ( v minulých DVOU 3x !?!?). Když už bylo soupeři odpískáno špatné střídání, tak se to ukecalo a hrálo se dál bez vyloučení.( to není výmluva, ale jenom píšu co se stalo.To jenom kdyby se našel, a že se najde, někdo chytřejší). I když se dál hrál útočný hokej, tak se nikomu nepodařilo dát gól. Sršni tak po dvou třetinách vedli 1:0. Ve třetí třetině se Devils přeci jenom podařilo vyrovnat a postaral se o to Kurek. Když o čtyři minuty poslal do vedení Pauler (Bor) Devils do vedeni už to bylo veselejší. Dvě minuty před koncem si Sršni vybrali oddechový čas a po jeho skončení šli do hry bez gólmana. Devils odolávali a hra se kouskovala. Potom to přišlo. Dubský nahodil před bránu a tam se puk pomocí brusle odrazil do brány. I když v tom většina zimáku viděla úmysl (teda kromě rozhodčích a soupeře), gól byl i přes mohutné protesty uznán. Ďáblům tak chybělo pouhých šest vteřin k vítězství.
A JEŠTĚ PŘIDÁM JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:

První semifinálový zápas mezi Sršni a Devils bylo opravdu nervy drásající klání. Zápas byl velice vyrovnaný. Oba celky hrály zodpovědně. Hodně se bruslilo, nikdo nechtěl dát soupeři žádnou šanci. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že lepším týmem zápasu byli Sršni. Měli o poznání více šancí před soupeřovou bránou. A na rozdíl od Devils, zaznamenali pouze dvě vyloučení, což svědčí o jejich snaze hrát disciplinovaně.
Skóre zápasu otevřel až v druhé třetině Martin Cingroš, který svojí tečí vystihl střelu Davida Holomoje a překonal tak domácího brankáře. Stav 1:0 vydržel až do třetí třetiny, kdy hosté několikrát silně zazmatkovali.Nejprve sice ubránili přesilovku 5 na 3, pak ale bylo najednou Devils plný led a dostávali se do nebezpečných šancí. Z jedné takové dokázali domácí vyrovnat. To když brankář hostí špatně přikryl puk pod rukavicí a dal tak prostor Kurkovi, aby za přispění dojíždějících obránců Sršňů dorazil puk do brány. Z rychlého protiútoku, při signalizovaném vyloučení, se pak domácí dostali do vedení, když z "brejku" dorážel odražený puk Bohuslav.
Sršňům se pak nedařilo vyrovnat. Každá šance končila nezdarem. Dvě minuty před konce zkusili štěstí ve hře power-play. Vyrovnání přišlo až 6 sekund před koncem zápasu, kdy Jiří Dubský nastřelil brusli Michala Hany, od které se puk odrazil do soupeřovi brány. Přes protesty soupeře gól byl uznán, jelikož se jednalo o odraz nikoli o úmyslné kopnutí.
Zápas tak rozhodli spíše šťastné trefy, které padly na obou stranách. Konečný stav zůstal 2:2. To znamená, že kdo vyjde z následujícího zápasu jako vítěz, postupuje do boje o zlaté medaile.
Druhý semifinálový zápas se uskuteční v neděli 6. 4. 2014 od 18:30 na ZS v Domažlicích.