21. května 2013 v 22:24 | zub |  DNHL 2012/2013

Rekapitulace

12. května 2013 v 23:28 | zub |  TURNAJ CHODOVAR CUP 2013

Na začátku května se konal již tradiční amatérský turnaj
CHODOVAR CUP 2013
v domažlické Karpem aréně. Domažlický hokej opět reprezentovalo AHC Retro Domažlice, které sestavil D. Bor a zároveň byl hlavní organizátor celé akce. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů - z Kladna, Ostravy, Litvínova, Plzně, Č. Budějovicka, Pardubicka a domácích Domažlic. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. První dva postupovaly do semifinále a třetí a čtvrtí si to rozdali o 5. až 8. místo.
AHC Retro bylo ve skupině B společně s HC EAGLES OSTRAVA, HC ELBEN CB ČESKÉ BUDĚJOVICE a HC PILSFANS 2009. První soupeř byl loňský finalista HC OSTRAVA. RETRO vlítlo do zápasu a rychle šlo do vedení 3:0. Ostravu rychlý úvod zaskočil, ale postupem času hru vyrovnala a dala také góly. RETRO si ale vedení udrželo a těsně vyhrálo 4:3. Ve druhém zápase přehrálo RETO soupeře z Plzně HC PILSFANS 2009 hladce 4:1 a mělo našlápnuto na vítězství ve své skupině. RETRO nezaváhalo ani ve třetím zápase a po výhře 5:1 nad HC ELBEN CB si zajistilo výhru ve skupině a s 6 body a skórem 13:5 postoupilo do semifinále, kde na něj čekal trojnásobný vítěz a obhájce loňského ročníku SKI TEAM KLADNO. Tomu vyšel úvod zápasu a jedenáct minut před koncem tohoto semifinále vedlo 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si zahraje počtvrté finále. RETRO ale zabojovalo a po třiceti minutách zápas skončil stavem 3:3. Došlo tady na nájezdy, které RETRO vyhrálo a po dvou letech bylo opět ve finále. Ve druhém semifinále vyhrála HC EAGLES OSTRAVA nad ROZPŮLENÝM PSEM Č.B. 4:2 a bylo rozhodnuto o finalistech i o bojích o třetí místo. Finále mezi AHC RETRO a HC EAGLES kopírovalo první vzájemný zápas ze skupiny, ale tentokrát to bylo obráceně. Ostrava se raketovým úvodem dostala do vedení a rozstřílela RETRO 5:1. Ale i přes tuto krutou prohru zanechalo i letos