KRČMA (VÁVRA)
44:02
5 : 0
TOCHOR (BOHUSLAV)

V nedělních večerních hodinách (hrálo se od 20:15 hod) byl k vidění opět rychlý a útočný hokej. Devils měli v nohách páteční utkání se Sršni, ale na jejich hře to nebylo vidět a od začátku šlapali na plno. Ani Rakon nezaostával v nasazení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba Tomášové,( v bráně Devils T. Hrdlička a u Rakonu T. Dudík) , se rozhodně nenudili a podávali opět výborný výkon. Ale ani T. Dudík nezabránil kanonýrům Devils ve skórování a musel 5x lovit puk ze své sítě. To T. Hrdlička na tom byl lépe a vychytal letošní čtvrtou nulu. Skóre otevřel v sedmé minutě P. Váchal za asistence R. Tochora. Potom následovala řada nevyužitých šancí na obou stranách a velkou zásluhu na tom měli právě oba gólmani. Zlom v utkání přinesly tři a půl minuty ve druhé třetině, kdy Devils nastříleli tři branky.Odstartoval to R.Kulhánek (J.Krčma) v čase 26:14 min. Potom v časech 28:26 a 28:42 min, dvojice D. Pauler (P. Váchal) a J. Krčma (V. Vávra) předvedla parádní góly a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Poslední slovo měl R. Tochor. Při hře 5 na 3 dostal puk na modré V. Bohuslav, jeho pověstnou bombu T.Dudík vyrazil před sebe a R. Tochor pohotovou střelou minutu před koncem stanovil výsledek na konečných 5:0. Devils tak dvě kola před koncem základní části mají náskok 7 bodů před druhým SKP a stávají se tak

AKTUALIZOVÁNO 23.2 2013 19:55

Předehrávku 22.kola Dnhl si Sršni a Devils domluvili na pátek před víkendovým devatenáctým kolem. Do brány Devils se postavil V. Horn který o čisté konto přišel deset minut před koncem utkání. Sršni v posledních třech kolech zvítězili a určitě si věřili i na Devils, na který umí zahrát, což dokazovali v minulé sezóně. To ale letos na Devils neplatí a raketovým nástupem šli po minutě a půl do vedení 2:0. První gól zařídil V. Vávra za asistence J. Krčmy v čase 1:12 min. O dvacet vteřin využil zaváhání nejistého gólmana domácích T. Paluch a střelou po ledě zvyšoval na 2:0. Devils vycítili že to bude dnešní soupeřova slabina a bude se muset toho využít. Proto dál útočili a ohrožovali soupeřovu bránu. Gólman se rozchytal a další střely likvidoval. To vydrželo do 21 minuty, kdy se R. Uhlíř nejlépe orientoval před bránou a zužitkoval přihrávku T. Palucha. Sršni ale také několikrát nebezpečně zahrozili a V. Horn musel ukázat své umění, když vyrážečkou zlikvidoval jeden z nájezdů Sršňů. Další parádní gól zařídil V. Bohuslav. Ten dostal přihrávku od P. Váchala na modrou a z mezikruží švihem zavěsil pod víko. Na své si přišel i R. Kulhánek, který se v závěru druhé třetiny dostal do nájezdu, ještě si položil gólmana a dvě vteřiny před sirénou dával na 5:0. Třetí třetina přinesla očekávanou větší aktivitu Sršňů, kteří se snažili s tímto stavem ještě něco udělat a od prvních vteřin se vrhli do útoku. Definitivní KO! jim Ďáblové uštědřili ve 34té minutě během šesti vteřin. Nejdříve P. Váchal (R. Kulhánek) dával na 6:0 a hned po vhazování J. Krčma na 7:0. O. Pavlík ale na konec sebral V. Hornovi čisté konto a snížil na 1:7 při početní výhodě střelou z pravého rohu. Poslední slovo měl D. Pauler který napodobil R. Kulhánka a z nájezdu zvyšoval na konečných 8:1. Devils tak zaslouženě vyhráli a jsou jen krůček od vítězství v základní části Dnhl 2012/2013.

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ?

První třetina se lépe vydařila domácím, kteří dostávali svého soupeře pod tlak, ale dokázali z toho vyplodit pouze jeden gól, kdy po nahození domácího obránce Richarda Šeby puk propadl za záda Bejčka. Ve druhé třetině led domažlického zimního stadionu ovládli hosté, kteří dokázali dát dva góly a dostat se tak do vedení v tomto zápase. Nejprve potrestal fatální selhání domácí obrany "džegr" Devils s číslem 68 Radovan Uhlíř a následoval ho David Kohel střelou od modré nad vyrážečku Jiřího Kadlece. Ve třetí třetině nastal boj o každý kousek ledu. Domácí tým ustál i oslabení 5 na 3, kterou zvláštním způsobem vykouzlil tandem rozhodčích. Skóre utkání na konečných 2:2 stanovil Martin Andrle, který se trefil z mizivého úhlu o tyč za záda brankáře Bejčka.

Na komentáři se pracuje ...............
AKTUALIZOVÁNO 18.2.13 20:12

Utkání dvou mužstev z prvních pozic tabulky Dnhl - HC SKP (2) a AHC Devils (1)- slibovalo atraktivní podívanou pro fanoušky. Těch se tu sešlo poměrně hodně z obou táborů a určitě se nenudili.
Devils začali opatrně a to je dostalo pod tlak. SKP si vytvářelo šance, které končily na opět výborně chytajícím J. Bejčkovi. Postupem času se Devils rozehráli, hra se vyrovnala a šancí na obou stranách přibývalo. Při jednom obléhání nahodil Šeba od modré puk před Bejčkovo bránu a ten se dostal až za jeho záda. Stav 1:0 pro SKP vydržel do konce první třetiny.
Druhou třetinu začali Devils aktivněji, to jim přineslo vyrovnání a poté i vedení. Nejdříve R. Uhlíř za asistence R. Kulhánka využil zaváhání soupeřovo obrany a dal důležitý vyrovnávací gól. Potom sedla D. Kohelovi rána od modré a Devils strhli vedení na svou stranu. Asistenci si opět připsal R. Kulhánek. Tři a půl minuty před koncem druhé třetiny, při závaru před bránou, přišel o vyrážečku J.Bejček a to si vyžádalo její opravu. Proto rozhodčí tuto třetinu odpískali dříve a zbytek se dohrával po úpravě ledu před třetí třetinou.
Na začátku třetí třetiny Devils promarnili početní výhodu 5 na 3. Tato třetina byla boj o každý kousek ledu, o každý puk, se šancemi na obou stranách. Remízu pro SKP zachránil šest minut před koncem M. Andrle, který z úhlu rozzvonil tyč a od té skončil puk v síti. Došlo tak na dělení bodů. Devils si tak na první příčce udrželi odstup sedm bodů před SKP.

AKTUALIZOVÁNO 10.2.13 8:50

Ten, kdo dnes přišel na zápas Devils s Kanicemi, určitě nelitoval. Kanice, pohybující se ve druhé polovině tabulky na hranici účasti v PLAY-OFF potřebujíce body jako sůl, nasadily od prvních minut vysoké tempo. Ale ani Devils nezaostávali, zachytili úvodní nástup a do sebevědomého soupeře se pustili se vší parádou. Velkou oporu měli v J .Bejčkovi, který dnes v bráně čaroval a blýskl se několika parádními zákroky. Ďáblové jako by nechávali Kanice vyřádit a pak je vždy zchladili dvěma rychlými brankami.
Oba celky vlítly do utkání s obrovským nasazením a hra se přelévala z jedné strany na druhou.V páté minutě se Devils museli bránit v oslabení, které ale úspěšně zvládli.V jedenácté minutě šli Devils do vedení, když se svým prvním gólem zapsal V.Vávra. O minutu později dostal za soupeřovou bránou puk P.Tauer, přihrál před bránu volnému D.Paulerovi a ten střelou po ledě našel skulinku u Pustinovo tyčky. Kanice to nepoložilo, hrál se pořád útočný hokej, ale v této třetině to už žádný gól nepřineslo.
Druhou třetinu začaly Kanice opět aktivněji, ale Devils je opět zchladili dvěma góly. Tentokrát během necelé půl minuty. Nejdříve střelu D.Bora vyrazil M. Pustina před L.Knického, ten přihrál T.Paluchovi, který nedal gólmanovi šanci. Ještě v té minutě zařídil vedení 4:0 P.Tauer za asistence P.Váchala. Jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny, kdy se Devils už viděli na odpočinku v šatně se podařilo Kanicím snížit na 4:1 Bittenglem.
Kanice namlsané úspěchem v závěru druhé třetiny začaly opět aktivněji. Devils ale odpověděli tím nejlepším způsobem, co mohli udělat a to gólem. R.Tochor se zmocnil puku a pěkným gólem od modré vymetl pavučinu soupeřovo brány. Poslední slovo měl L.Knický. Přihrávku od R.Uhlíře, která mu šla na paty, zpracoval v otočce a tu zakončil z mezikruží vítězným gólem na 6:1. Pochvalu si zaslouží nejen obě mužstva, ale i dvojice tachovských rozhodčích. Že utkání mělo šmrnc dokazuje i to, že dvanáct minut před vypršením doby nebyla na ledě už ani noha (brusle).

.
Po pátečním těžkém zápase čekal na Devils papírově slabší soupeř HC Nýřany. Ty v minulém kole porazily SKP a i v tomto zápase dokazovaly, že to nebyla náhoda a zanechaly i dnes slušný dojem svojí bojovností, podporovaný dobrým výkonem gólmana. To ale na Devils neplatilo a hlavně tlakem ve třetí třetině čtyřmi góly zlomili odpor Nýřan. Když k tomu přidám na každé straně jen po třech vyloučených, tak se hrálo i slušně.
Devils od prvních minut hráli útočný hokej a to jim přineslo na začátku třetí minuty vedoucí gól o který se postaral D.Pauler za asistence P.Váchala. Nýřany se dostali pod tlak a úspěšně se ubránily dalšímu tlaku. Byly to ale Nýřany kdo se radoval, když v jedenácté minutě využil Janouš zaváhání Devils před svojí bránou k vyrovnání na 1:1.Tak skončila i první třetina.
Druhá třetina kopírovala předešlou - Devils útočili, Nýřany bránily a několikrát nebezpečně ohrožovaly T.Hrdličku v bráně Devils. Góly ale dávali jen Devils. Nejdřív se prosadil R.Kulhánek a potom P.Váchal, po přihrávce R.Uhlíře, dával na 3:1. Po tomto gólu jich měl Devils v této sezóně nastřílených rovnou STOVKU.
Třetí třetina už byla plně v režii Devils a ani dobrý výkon soupeřova gólmana nezabránil v narůstání skóre. Přehlídku pěkných gólů odstartoval R.Kulhánek (D.Kohel). Potom přišla chvíle L.Knického a za asistencí V.Vávry a potom P.Váchala přidal dva góly. Nýřanům se také podařilo dát ještě jeden gól opět Janoušem. O poslední zápis a svojí třetí trefou v tomto zápase, se postaral R.Kulhánek, který po výletě z vlastní třetiny volil střelu od modré a stanovil tak konečný výsledek 2:7 pro Devils.

Aktualizováno 2.2.13 22:00

AHC Devils ukončili šňůru 14 výher v řadě. Krom toho v této sezóně Dnhl ani jednou ve hře neprohrávali a to jim vydrželo do dvacáté minuty patnáctého kola (650 min. čistého času).K vidění byl vyrovnaný hokej s řadou šancí na obou stranách a tentokrát vyhrála zkušenost starých pánů nad dravostí mladších Ďáblů. Od druhé třetiny to začalo jiskřit, i když se oba celky dobře znají ( nebo u některých právě proto?) a narůstal počet vyloučených.
Dohrávka zrušeného 15 kola se odehrála v Malé hale (vedle ČEZ arény) v Plzni.Od prvních minut bylo jasné že to nebude lehký zápas a bude hodně záležet na gólmanech.První třetina žádný gól nepřinesla i když bylo hodně šancí na obou stranách. Ve druhé třetině šli Old Boys do vedení po gólu Millera (Nový),který využil přesilovku.. Na ledě vzrostla nervozita a rozhodčí museli chladit horké hlavy. Hrál se ale pořád rychlý a útočný hokej.Ve třetí třetině se o druhý gól Old Boys postarala stejná dvojice, když Miller puk šikovně tečoval. Třetí gól zařídil při přesilovce opět Miller.Ďáblům svitla jiskřička naděje s tímto stavem ještě něco udělat pět minut před koncem.D. Bor vystihl soupeřovu přihrávku, vypíchl puk, dostal se do nájezdu a překonal dnes výborně chytajícího Tesaře. To vlilo Ďáblům krev do žil a přidali na obrátkách. Zkušený Old Boys si ale tento stav uhlídali a na stavu 3:1 se nic neměnilo ani po závěrečné hře Devils bez gólmana.

Jelikož se díky havárii čpavku na zimním stadionu v Domažlicích neodehrálo celé kolo Domažlické NHL, a náhradní termíny mužstvům ze zimáku nikdo nenabídl, rozhodli se soupeři odehrát svůj zápas v Plzni. A nelitovali. Přivítala je příjemně vytopená a plně nasvícená hala s příjemným a usměvavým panem ledařem, který také zinkasoval peníze a nezapomněl poděkovat a zeptat se zda jsme byli spokojeni. Jaký to rozdíl oproti Domažlicím, konečně jsme se cítili jako zákazníci. Čisté a udržované zázemí, bez známek zatékání,kvalitní led a stejná cena jako v Domažlicích nabudila obě mužstva k podání kvalitního výkonu.Od začátku se hodně bruslilo a hlavně na obou stranách kvalitně bránilo takže první třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině se hra přece jen otevřela a také díky využité přesilovce Millerem se ujali vedení veteráni. Soupeř měl několik možností k vyrovnání ale "dědka" Tesaře nepřekonal. Po přestávce zarazil nápor Ďáblů gól ve druhé minutě, kdy opět Miller tečoval nahození Nového a bylo to 2-0. Ďáblové se sice dále snažili útočit, ale dobrá obrana veteránů a výborný brankář Tesař, nedovolili hostům dostat se do kontaktu. Když pak využil přihrávku Volfa ml. opět Miller a završil tak "hatrick", bylo takřka po zápase. Ke konci utkání ještě ujel po nešťastné chybce obránce David Bor a nájezd proměnil, na první prohře svého mužstva v sezóně však již nedokázal nic změnit. Fandové obou mužstev ocenili skvělý hokej potleskem a uznání si zasloužili také plzeňští rozhodčí.